środa, 18 lipca 2012

Naruto, part 1: Uzumaki Naruto

Hej! Dzisiaj będzie notka o... Uzumakim Naruto.


Myślę, że każdy przynajmniej słyszał o tym anime. Jedni je lubią, inni nie,  ale mimo to umieszczę tu cytaty.

Uzumaki Naruto 

wiek:12/13 lat (1. seria), 15/16 lat (2. seria)
charakter: Naruto jest uparty, zawsze konsekwentny w dążeniu do celu. Są ludzie, którzy mają talent i nie muszą się bardzo "wysilać", otóż... on do nich nie należy. Często jednak staje przeciwko takim rywalom. Uporem i determinacją pokonuje nawet najsilniejszych przeciwników. Robi wszystko by ochronić przyjaciół. Na początku dziecinny i naiwny w miarę trwania serii dojrzewa, staje się poważniejszy, mądrzejszy...

Cytaty:

Sasuke, zawsze wiedziałem, że jesteś samotny. Na początku, kiedy zdałem sobie sprawę, że jest ktoś taki jak ja, poczułem ulgę. Byłem szczęśliwy... Już o dawna chciałem z Tobą o tym porozmawiać. Ale ty nie chciałeś. Byłeś niesamowity. Jak i również niezwykle popularny. Od momentu, w którym się tak poróżniliśmy, poczułem się zażenowany...Zdecydowałem więc, że będę myślał o Tobie jak o rywalu. Nie chciałem z Tobą przegrać. Nazywając mnie cieniasem, czułem się coraz gorzej i tym bardziej nie chciałem przegrać. Nawet, kiedy staliśmy się drużyną, nic się nie zmieniło. Byłem nieustępliwy i nie mówiłem Ci prawdy. Chciałem być taki jak Ty. Byłeś dla mnie wzorem. Dlatego [wspomnienie: "Z Tobą też chcę walczyć"] tego dnia byłem naprawdę szczęśliwy, ponieważ wreszcie mnie zauważyłeś. To był pierwszy raz, kiedy tak o mnie pomyślałeś. Nie rozmawialiśmy od tego czasu, ale oboje wiemy, że nasze pięści nie muszą się spotykać, żeby to zrozumieć. Nawet, jeśli uznałem,że to się już nie powtórzy. To w taki sposób staliśmy się przyjaciółmi.

...Zachowaj swoją złość do tego czasu, a wtedy wyrzucisz całą nienawiść na mnie. Bo widzisz jedyną osobą, która porazi sobie z tą nienawiścią jestem ja. Tylko ja moge wypelnić ten obowiązek i tego dnia udźwignę brzemi twojej nienawiści i umre z Tobą, ponieważ jestem Twoim przyjacielem. Wtedy właśnie będziemy wolni od wszelkich zmartwień.

Jeżeli stracisz całą nadzieję... Ja zrobię wszystko, by ci ją przywrócić! Uzumaki Naruto (w filmie OVA)

Jeśli wyrwie mi ręce będę go kopał dopóki nie umrze .
Jeśli wyrwie mi nogi, zagryzę go na śmierć.
Jeśli oderwie mi głowę zabije go spojrzeniem.
A jeśli całkowicie mnie zabije, przeklnę go z za grobu !

Mam kogoś, kto mnie akceptuje. Dzięki temu nie przejmowałem się, że wewnątrz mnie żyje lisi demon, a ludzie w wiosce ozięble mnie traktują. Już nie jestem sam. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że przyniesie mi to tyle radości i szczęścia. Naprawdę myślałem, że to wspaniałe czuć radość, że tutaj jestem, że żyję i … czuję taki spokój. Dlatego czuję taki żal, gdy wspominam przeszłość. Ten ból nie jest sztuczny. To mroczne piekło. Gdybym wciąż był samotny... Dlatego zrozumiałem po co więc istnieję i żyję.

Myślałem, że jest silny, wciąż walcząc dla siebie. Ale to nie jest prawdziwa siła. Nie możesz otrzymać siły walcząc wyłącznie dla siebie.

 A moim marzeniem jest zostać największym Hokage! W ten sposób ludzie przestaną mnie nieszanować i zaczną traktować mnie jak bym kimś był… Kimś ważnym!

Nie lekceważ mnie! Nie odejdę i nie ucieknę! Możesz mi to utrudniać jak tylko chcesz! Nie przestraszysz mnie! Nie ma szans! Nie obchodzi mnie czy utknę jako genin do końca zycia! Pewnego dnia będę Hokage!

Nigdy nie mam zamiaru uciekać, Ani rzucać słów na wiatr! Oto moje nindō: moja droga ninja!

To prawie nie do zniesienia, czyż nie… ból bycia samotnym. Znam to uczucie, byłem tam, w tym miejscu ciemnym i samotnym, ale teraz są inni, inni ludzie, którzy wiele znaczą dla mnie. Dbam o nich więcej niż o siebie, i nikomu nie pozwolę ich skrzywdzić. Dlatego nigdy nie poddam się, zatrzymam Cię, nawet jeśli będę musiał cię zabić! Uratowali mnie od siebie, wyrwali mnie z mojej samotności, oni byli pierwszymi, przyjeli mnie jakim jestem. To moi przyjaciele.

Nie obchodzi mnie z kim będę musiał walczyć… Jeśli ktoś oderwie mi ręce, zakopię go na śmierć… jeśli wyrwie mi też nogi, zagryzę go na śmierć… jeśli oderwie mi głowę, będę wgapiać się w niego aż umrze… i jeśli wydłubie mi oczy, będę przeklinał go zza grobu… nawet jeśli zostanę rozszarpany na kawałeczki… sprowadzę Sasuke z powrotem

W takim razie przełamię tę klątwę. Jeśli istnieje na świecie taka rzecz jak pokój, to go znajdę. Nie poddam się!

Nienawidzę ludzi, którzy okłamują siebie!

Wiedziałam, że jesteś zawsze sam. Czułem się lepiej wiedząc, że był ktoś taki jak ja… chciałem się spotkać z tobą. Z jakiegoś powodu, to po prostu mnie cieszyło! Ale nie mogłem … Byłem zazdrosny na jakim poziomie byłeś, więc uznałem cię za rywala. Chciałem być taki jak ty i starałem gonić, chcąc być tak samo silny, tak samo cool. Cieszę się, że cię poznałem!

Nie przepraszaj… miałem wiele trudnych chwil dorastania jako jinchūriki, ale nigdy nie winiłem za to ciebie lub taty. Nie mogłem zrozumieć, czym jest miłość rodziców, bo was nigdy nie było… więc mogłem się tylko domyślać… Ale teraz wiem… Żyję, bo ty i tata oddaliście swoje życie za mnie i napełniliście mnie miłością zanim umieściliście we mnie Kyūbiego! A więc jestem tu szczęśliwy i zdrowy! Jestem szczęśliwy, że jestem waszym synem!

Nazywam się Naruto Uzumaki, ninja Konohy. Moim marzeniem jest przewyższenie wszystkich poprzednich Hokage. By stać się większym skubańcem niż mój tata! By stać się silniejszym shinobi niż moja matka!

Zakończę tę wojnę samemu! Przyjmę całą nienawiść i ból na siebie! To jest moja rola!

 Nie mów o moim tacie tak jakbyś go znał. Czwarty Hokage mimo wszystko nie zawdiódł!

Tak, mógł umrzeć… ale razem, on i moja mama bronili Konohy przed Dziewięcioogoniastym! Ochraniali mnie! Mogłem ich mieć tylko na chwilę, ale w ciągu tej sekundy dali mi tak wiele… ich wiarę! Wiarę, że mogę skończyć ich dzieło! Wiarę, że mogę wypełnić rolę „zbawcy”!

Itachi… Dziękuje za zaufanie mi… Nie musisz się obawiać dłużej… Zrobiłeś więcej niż potrzeba dla wioski. Zostaw resztę mnie!

Możesz nazywać siebie nikim, możesz wszcząć wojnę, ale nawet świecie, o którym myślisz jako o „nicości”, nikt nie upadnie przed kłamstwami twojego głupiego tyłka! Możesz zmienić maskę, możesz przyjąć wiele imion, ale ciągle jesteś sobą, jesteś ciągle tylko jednym gostkiem! Mam już dosyć. Mam zamiar zerwać tę maskę prosto z twojej twarzy!


1 komentarz: